ماشین ظرفشویی دارای بخار چگونه کار می کند بخش 1

چهارشنبه 23 خرداد 1397
18:36
نرگس رحیمی

اگر باور کنید یا نه، جهان مدرن عمدتا با بخار کار می کند. اکثر مردم انرژی بخار را با قایق های قدیمی بخاری و انقلاب صنعتی قرن نوزدهم مرتبط می کنند، اما حقیقت این است که بسیاری از نیروگاه های برق امروزه نیز به آن تکیه می کنند. این که آیا این نیروگاه فسیلی است یا نیروگاه هسته ای، فرایند کلی شامل گرم کردن آب تا رسیدن به حالت گازی می شود و بخار آب برای چرخاندن توربین و تولید برق مورد استفاده قرار می گیرد. اما بخار ساده نیز در کاربری های مدرن بسیار استفاده می شود.

به عنوان مثال، یکی از رایج ترین روش های استفاده از بخار در زندگی روزمره ما، اتو کردن لباس ها است. هنگامی که اتو با استفاده از بخار آب، چین و چروک های لباس ما را ناپدید می کند. بخار همچنین یک روش سریع (هر چند به طور موقت) برای درمان سرما خوردگی است. با آزاد کردن مخاط، بخار اجازه می دهد تا آن را به راحتی تخلیه کنید، که باعث می شود مسیر عبور هوا باز شود. علاوه بر این استفاده ها در خانه، بخار همچنین می تواند به طور موثر در پاکسازی اشیا با درجه حرارت بالای خود موثر باشد. بیمارستان ها، که در آن پاکیزگی از همه چیز مهم تر است، بخار را در مکانیزم های تحت فشار استفاده می کنند تا دستگاه های خود را کاملا استریلیزه کنند.

تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر

چرا از همان قدرت استریلیزاسیون در خانه استفاده نمی کنید؟ این دقیقا ایده پشت ماشین ظرفشویی پیشرفته بخاری است. برای بسیاری از مردم، ماشین های ظرفشویی سنتی یک معضل است. اگر قبل از بارگذاری ظروف در ماشین ظرفشویی خود آنها را به خوبی تمیز نکنید، ممکن است هنگام تخلیه ظروف، مواد غذایی خشک شده را بر روی ظروف و وسایل آشپزخانه خود پیدا کنید. این عملیات تمیزکاری پیش از شستشو تا حد زیادی باعث هدر رفتن آب، زمان و انرژی شما می شود.

امروزه قابلیت های ماشین های ظرفشویی بخاری، این سری مشکلات ماشین های ظرفشویی سنتی را برطرف کرده است. یعنی بخار یک چرخه تمیزکاری قدرتمند را ایجاد می کند که بر رو ظروف چینی نیز کارآیی خوبی دارد. در چند صفحه بعد، ما این ماشین های ظرفشویی پیشرفته و جدید را بررسی می کنیم و نحوه استفاده از بخار را برای از بین بردن باکتری و آلودگی توضیح می دهیم.

آلودگی در تکنولوژی ماشین های ظرفشویی بخاری

علاوه بر توانایی آن در تولید برق، بخار همچنین یک ابزار قدرتمند تمیزکاری است. اگر تا کنون فرشهای خود را با بخار تمیز کرده باشید، می دانید که چقدر قوی هستند. با استفاده از همان اصول، ماشین ظرفشویی بخاری از بخار با فشار بالا و درجه حرارت بالا برای کمک به جدا کردن غذا از ظروف، فنجان ها و وسایل آشپزخانه استفاده می کند. فشار گاز نشان می دهد که چه میزان نیرویی از آنها به روی سطوح اعمال می شود. مولکول های گاز متراکم تر به یکدیگر متصل شده و گرمتر می شوند که باعث می شوند محکم تر به سطوح برخورد کنند.

برای درک اینکه چرا بخار بسیار موثر است، بیایید نگاهی به بعضی از ویژگی های خاص آن بیاندازیم:

بخار می تواند مقدار زیادی گرما داشته باشد: آیا تا به حال پوشش مواد غذایی که در مایکروویو گرم شده اند را جدا کرده اید، تنها با بخاری که از آن خارج می شود ممکن است دست خود را بسوزانید. اگر این تجربه را داشته اید، می دانید که بخار می تواند بسیار گرم شود، حتی گرمتر از آب. در فشارهای معمولی جو، آب فقط می تواند تا 212 درجه فارنهایت (100 درجه سانتیگراد) گرم شود. در آن نقطه، به بخار تبدیل می شود. بخار، درعوض می تواند مقدار زیادی گرما را حمل کند و اگر تحت فشار قرار بگیرد، می تواند به گرم شدن ادامه دهد، که این امر می تواند آن را برای پاکسازی اشیاء آماده کند.

بخار به حجم بزرگتری نسبت به آب گسترش می یابد: هنگامیکه آب گرم می شود و به بخار تبدیل می شود، می تواند گسترش یابد و فضای بیشتری را نسبت به آب دربر گیرد. این واقعیت به این معنی است که مقدار اندکی از آب می تواند بخار زیادی تولید کند و کارهای تمیزکاری زیادی انجام دهد. در نهایت، از آب کمتری استفاده کرده اید تا کارها مشابه (یا احتمالا بهتر) انجام شود.

بخار به راحتی قابل دسترسی است: از آنجا که “آب ” در همه جا یافت می شود، بنابراین می توانید بخار را در همه جا تولید کنید. فقط آب را تا دمای کافی بالا ببرید و بخار تولید کنید. تمیز کاری با بخار نیاز به مواد شیمیایی یا مواد شوینده برای تمیزکاری ندارد.


نمایندگی فریجیدر با داشتن افراد متخصص و مجرب تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر شما را با بهترین کیفت و در کمترین زمان انجام خواهد داد.


[ بازدید : 8 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]

یخچال فریزر فریجیدر خیلی سرد نیست

سه شنبه 7 فروردين 1397
14:11
نرگس رحیمی

به عنوان مثال، یخچال ها باید محفظه داخلی را بین 2 تا 4 درجه سانتی گراد نگهداری کنند و برای فریزر 15- تا 17- درجه سانتی گراد. اگر محفظه یخچال از محتویات خود بخوبی نگهداری نمی کند، حتی زمانی که درجه یخچال در کمترین مقدار تنظیم شده باشد، احتمالا مشکل این است که سنسور دمای یخچال یا سیستم کنترل دما کار نمی کند. شما می توانید درجه حرارت یخچال را با یک دماسنج بررسی کنید.

اگر تعویض سنسور درجه حرارت به نظر می رسد که فراتر از توانایی های شما باشد، با نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید. اگر یک یخچال کاملا خنک نشود، کنترل الکتریکی تقریبا همیشه باعث این مشکل می شود، معمولا نیاز به شارژ گاز بیشتر نیست. سیستم های مهر و موم شده جریان مبرد(گاز فرئون)، احتمالا مشکلی ایجاد نمی کنند، این نوع خرابی ها به ندرت اتفاق می افتد. در عوض، ممکن است کوئل پشت یخچال کثیف شده باشد، درب یخچال فریزر فریجیدر که به تدریج نوار دور آن خراب شده باشد، یا یک کنترل دمای معیوب بسیاری از مشکلات را بوجود می آورند.

تعمیر یخچال فریجیدر

گام به گام، تعمیر یخچالی که به اندازه کافی سرد نیست

قبل از تماس با نمایندگی فریجیدر:

درجه یخچال را بررسی کنید. مطمئن شوید که آن را روی سرد تنظیم کرده اید. به طور معمول، دمای داخل یخچال فریزر فریجیدر باید حدود 3 درجه سانتی گراد باشد. فن فریزر را کنترل کنید. هنگامی که فن خنک کننده روشن می شود، به این معنی است که تایمر یخ زدگی و کنترل کننده سرما در یخچال و فریزر هر دو روی سرد تنظیم شده اند. چک کردن کمپرسور (معمولا در پشت یخچال قرار دارد)، وقتی فن داخل کار می کند کمپرسور و فن آن نیز باید کار کنند. در صورتی که فن و کمپرسور کار نکنند یا در صورتی که هر کدام از آنها کار نکند یخچال فریزر فریجیدر یا خنک نمی شود یا خیلی کم خنکی دارد.

یخچال فریجیدر اصلا کار نمی کند

اگر چراغ یخچال و فریزر روشن نمی شود و موتور آن هم روشن نمی شود، در اینجا عیوب احتمالی این مشکل را بررسی می کنیم: بررسی برق یخچال، اطمینان حاصل کنید که یخچال و فریزر به یک پریزی که برق دارد وصل شده است (وصل کردن یک لامپ به آن و یا با استفاده از فازمتر برای تست). اگر پریز برق نداشته باشد، عوامل قطع شدن برق پریز را بررسی کنید ممکن است فیوز پریده باشد.

مطمئن شوید که درجه کنترل سرما یخچال به درستی تنظیم شده است.

در صورتی که از سالم بودن برق ورودی اطمینان حاصل کردید و هیچ نشانه ای از گرم شدن و خرابی در دو شاخه یخچال مشاهده نکردید، اما یخچال هنوز روشن نمی شود. درب یخچال را ببندید تا هوای سرد آن سریع خارج نشود و مواد غذایی دیرتر سرمای خود را از دست بدهند. با نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید تا در کوتاه ترین مدت آنرا تعمیر کنیم.

بوی بد یخچال

اگر داخل یخچال و فریزر شما بوی بد می دهد، حتی پس از اینکه تمام مواد مشکوک را برداشتید، دو شاخه آن را از برق جدا کنید و بطری ها و قفسه ها را از آن در بیاورید و با مواد شوینده شسته تا خوب تمیز شوند. بعد محلولی با نسبت 1/2 نوشابه گازدار در آب گرم حل کنید. تمام قسمت های داخل یخچال فریزر فریجیدر را با این محلول تمیز کنید. اگر بوی بد از بین نرود، سعی کنید چند تکه زغال چوب را در کاسه های کم عمق قرار داده و آنها را در قفسه های داخل یخچال قرار دهید تا بوهای بد را جذب کنند.

سر و صدای ارتعاشی به طور کلی از قطعات شل مانند کویل کندانسور شل، گرمازدگی لوله های کمپرسور یا غلتک ها و پایه هایی که روی زمین به خوبی قرار نگرفته اند، ناشی می شود. به دنبال هر بخشی که شل شده باشد بگردید و آن را با یک آچار یا پیچ گوشتی محکم کنید. سپس یخچال را بلند کنید و پایه های جلوی آنرا بررسی کنید همه آنها بر روی زمین باشند، هیچکدام از آنها بالاتر از سطح زمین نباید باشد. یخچال باید تراز باشد پایه ها را بچرخانید تا تنظیم شوند و همه آنها بر روی زمین قرار بگیرند.

در صورتی که مشکل یخچال شما برطرف نشد، برای تعمیر یخچال فریجیدر با نمایندگی فریجیدر تماس بگیرید تا مشکل یخچال شما را به بهترین نحو ممکن برطرف کنند.


[ بازدید : 7 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نمایندگی فریجیدر - تعمیر ماشین لباسشویی ،تعمیر ماشین ظرفشویی است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک خرید آنتی ویروس دانلود تک آهنگ انجام پروژه متلب نظافت منزل در تهران پیش بینی نتایج فوتبال خرید ملک در ترکیه انجام پروژه متلب میهن ام پی تری بازی حکم نقاشی ساختمان آپلود عکس
بستن تبلیغات [X]